Když je dobrý substrát, jsou dobré i rostl - Květiny, stromy a keře

KatalogO kataloguPR Články

katalog.xoe / Bydlení / Zahrada / Květiny, stromy a keře /

Když je dobrý substrát, jsou dobré i rostl

Chystáte novou zahrádku? Ještě než zasadíte první rostlinku, rozmyslete se, jak chcete pěstovat a kolik zkušeností zatím máte. Pamatujte, že dobrý substrát je základ. A věřte, že není substrát jako substrát.

Pěstujeme v půdě

Pěstování v půdě je v podstatě nejklasičtější způsob pěstování známý již mnoho staletí. Dnes se naskýtá samozřejmě mnohem více možností, díky nimž mohou pěstitelé své zahrádky vylepšovat a pomáhat rostlinkám růst rychleji a zdravěji. Zdá se to celkem jednoduché, ovšem pokud s pěstováním ještě mnoho zkušeností nemáte, mohou být začátky poněkud mrzuté. Proto se nyní podíváme jak na to. Pro pěstování v půdě je substrát základem a dobrý substrát se správným složením dokáže více než byste čekali. Ať už pěstujete doma či venku, indoor či outdoor chcete-li, hlavní je připravit kvalitní půdu. Taková půda by měla obsahovat veškeré potřebné živiny a kyslík. Tím se ovšem výběr o mnoho nezužuje, protože substrátů je celá řada a vybrat není jednoduché. Obecně platí, že nejvíce ovoce přinášejí půdy složené z mnoha půdních organismů. Všechny bakterie, hmyz, plísně apod. aktivně rostlinám přispívají. Tím jak přeměňují živiny, zajišťují rostlinám jejich snadný přísun. Půda je navíc dokonale provzdušněna. Substrát, který obsahuje málo těchto prvků nebo i žádné nemůže samostatně rostlinku vyživovat. Poté je práce na vás, abyste dodávali příslušná hnojiva a doplňky. Ovšem hnojiva jsou pouze jaksi podpůrná a výživný substrát je pro rostlinku mnohem lepší.

Vybíráme substrát

Jak již bylo řečeno, substrát je třeba mít provzdušněný. Dosáhnout toho můžeme jednoduše, například smícháním substrátu s perlitem. Takovým může být například BioBizz All-Mix, který v sobě perlit již má a navíc se skládá z rašeliny, zahradní půdy a vysoce kvalitního organického žížalího humusu. Pro zdravé a plodné rostliny je důležité, aby substrát obsahoval mikroorganismy. Právě k tomu může být dobrý humus. Vybíráme tedy takový substrát, který bude obsahovat dostatek potřebných složek pro naše rostlinky. Nezapomínejte, že nejlepší věci na pěstování jsou ty organické, které rostlinám navodí přirozené prostředí. A hlavně pamatujte, že s ničím se to nemá přehánět. Takže neplýtvejte hnojivem, jinak bude substrát přesycený a rostlinkám to nijak nepomůže.


Kam pro substrát?

Hledáte-li nějaký substrát a nevíte kam zajít? Podívejte se na www.pestebnisubstraty.cz, kde najdete velké množství substrátů a dalších potřeb pro pěstování. Rádi vám tu i se vším poradí. Hodně úspěchů i při vašem pěstování.


katalog.xoe.cz/bydleni/zahrada/kvetiny-stromy-kere/

Počasí
Webdesign & Seo: Dynamic Softworks © 2010

TOPlist