Vybíráme přilbu na sjezdovky - Sport

KatalogO kataloguPR Články

katalog.xoe / Sport /

Vybíráme přilbu na sjezdovky

Cítíte se na sjezdovce jako doma? Rádi sjíždíte vysokou rychlostí a užíváte si, jak vám sníh příjemně šimrá obličej? Zpomalte a zamyslete se, zda by nebylo vhodné pořídit si helmu. Jen tak pro srovnání, na kole většinou nedosáhnete vyšší než poloviční rychlosti jako na sjezdovkách. Přitom ale na kolo bez helmy nesednete že? Můžete být sebelepší lyžař, ale stačí chvilka nepozornosti nebo technicky slabší lyžař vedle vás, který vás smete, ani nevíte jak. Sjíždět sjezdovku bez přilby je zbytečný risk, poohlédněte se raději po nějaké i vy.


Pro výběr helmy na lyže existují jednoduchá pravidla, ideální je helmu si vyzkoušet, zda vám na hlavě dobře sedí, pokud objednáváte přes internet, máte samozřejmě možnost ji během dvou týdnů bez udání důvodu vrátit, nebude-li vám vyhovovat. Helma by vám měla sedět tak dobře, že necháte-li rozepnuté řemínky a lehce zatřesete hlavou, neměla by se hýbat. Moderní přilby jsou většinou vybaveny systémem pro nastavení velikosti a přizpůsobení hlavě lyžaře. Nejčastěji se k tomu používá otočné kolečko na temeni podobně jako u cyklistických helem.


Důležité je vyzkoušet si manipulaci s přilbou v lyžařských rukavicích, což by vám nemělo dělat žádné problémy. Další důležitá věc je, aby helma seděla k lyžařským brýlím. Mezi obroučkou brýlí a přilbou nesmí profukovat a přilba zároveň nesmí brýle tlačit na nos. Kvalitní přilby na lyže jsou pohodlně polstrované, ovšem potem se může vložka poměrně rychle zničit. Proto je vhodné si pohlídat, aby k přilbě byly i náhradní polstry. Pro rekreační účely se většinou používají helmy s měkkým uchem, které jsou poněkud komfortnější na nošení. Sportovním a závodním lyžařům se potom doporučují celoskeletové přilby s tvrdým uchem, které lze doplnit také o integrální chránič brady.


katalog.xoe.cz/sport/
katalog.xoe.cz/sport/lyzovani/

Počasí
Webdesign & Seo: Dynamic Softworks © 2010

TOPlist